Kutění - inspirace dětskou literaturou (přírodní)

Knížka jako východisko k činnosti - motivace nebo naopak výrobek, výtvor jako motivace a inspirace ke čtení.

V neposlední řadě je přínosem pro všechny, že vznikají výrobky „s příběhem“ .- např.potištěná plátěná taška  je u nás v rodině spojena s medvědí pohádkou H.Doskočilové a hned tak v popelnici neskončí,to si děti pohlídají.

Chceme taky ukázat na důležitost manuální činnosti s dětmi, princip nápodoby, spolupráce. Zkoušíme výtvarné techniky a postupy, které s pomocí rodičů zvládnou i děti, které ovšem lze  obtížně realizovat ve třídě MŠ či ZŠ z důvodu počtu a náročnosti. Různé techniky také na www KVĚT-SVĚT

Nabízíme možnost nahlédnout pod pokličku našich dílniček z posledních tří let. Nečekejte hotové návody, postupy, spíše inspiraci či naťuknutí...Již jsme společně zkusili voslovou batiku, různé tisky (tiskátka z brambor - medvídci, z jablíček, z mrkviček, prstíky), práci z ovčího rouna (filcování na sucho), lepení  (semínek, průsvitných papíru na lampiónky...), šití ("panenky-kytičky),savování (šnečí pytlíčky)...

Záměrně vybírám knížky , které nejsou spjaty s výraznou výtvarnou podobou (Rumcajs, Křemílek ...)Těžko se fantazie rozvíjí pod tlakem zažité představy (a to rodičům i dětem)

Zelené knížky pro děti z Veletrhu dětské knihy Liberec FOTO

 Další nahlédnutí pod pokličku hledejte i v sekci NOVINKY, v poslední době za pozvánku na SMolíčka dávám odkaz na fotky z akce umístěné na Facebooku.

Čarovná zima -leden FOTO

Bláznivý Tlachapoud - únor FOTO

Strážci Země - březen FOTO

Zbornaplaz -duben FOTO

Nekonečný příběh - květen FOTO

Zelenáčci (H.Ch.Andersen) - červen FOTO

Stopy FOTO

Pelíčky (veverky )  FOTO

Včeličkář FOTO

 

 

 

 


Kontakt

Semínko země z.s.

Jižní 466,SEMILY 513 01-sídlo, korespondence

Jílovecká 103, Semily -provozovna-Kořínek, EVVO
Všeň č.89-lesní rodinné centrum


tel. Semily 776 077 186
 

PODPORUJÍ NÁS:

Nadace Ivana Dejmala