LESNÍ RODINNÉ CENTRUM 

Nakoukněte k nám

Tedy proč a jak  lesní rodinné centrum?
Hlavním cílem je nabídnout zázemí a možnost co nejvíce využívat krásné přírodní prostředí na Všeni,ideální terény pro bosé chození ...

Nabízíme zázemí i pro samostané skupinky rodičů s dětmi (vlastní program) za dobrovolný příspěvek na provoz. INFO  776 077 186 (termíny, domluva předání)

My býváme pravidelně středy a jeden víkend v měsíci - lesní "ateliér" (pokud se chcete setkat sobně).Ale je nám líto nechat toto místo prázdné -proto ho nabízíme jako takovou komunitní chalupu.

Zázemí: zděný doměček  s malou kuchyňkou (lednice, vařič), WC,sprchový kout (ne vždy teplá voda), přízemí vytápěné (dřevo) -dvě místa na kanapi+cca 4-6 nazemi (máme  velké polštáře)+ dvě hamaky, podkroví (nevytápěné ) -malý pokojíček dvě postele + velká společná místnost (hamaka ) + cca 6-8 místna zemi

Dlážděný dvoreček, zahrada ve svahu,ohniště ,nahoře v zahradě tee-pee-v sezóně, možno uvázat až 6 hamak a zkusit hamaka hotel..branka přímo do lesa -krásný čistý bukovoborovicový lesík, cca 2 km lesní rybník Vústra, nad ním Kozlov -skalní "hrad"  - na Valdštejn cca 6 km.Přírodní prostřední fakt nádherné, ideální bosonohé výlety.  
 

Tedy takové zázemí "pro líné rodiče" - krásné přírodní prostředí pro děti (i dospělé) , "přírodou připravené" prostředí (bezpečné!) pro malé zvědavce, kutilky  a objevitele.

Průběžnou fotodokumentaci najdete zde : FB skupina Semínko země-Všeň

Od léta 2020 u nás probíhají první tři týdny prázdnin příměstské tábory MC Kohoutek z Mnichova hradiště. Na základě této spolupráce (a trochu jiné klientely-mladší školáci) od podzimu 2020 nabízíme  lesní "ateliér"  i pro tyto děti (nejenom).

Zázemí  Všeň č.p.89, auta se budou, prosím, nechávat na parkovišti za kostelem a pak cca 200 m pěšinkou pěšky. Případně u MŠ a pak rovně skrz hlavní v zatáčce úzkou cestičkou (taky k nám dorazíte) -veřejnou doravou se lépe dostane ve všední den -autobusová zastávka Všeň -obecní úřad, pak kolem školy nahoru ke kostelu a u lavičky pak delší cestičkou dolů (ne do lesa ) -jinak po žluté lesem se dostanete na cestičku, která pak vede kolem naší (nezamčené) branky v horní části pozemku. 

Těšíme se na setkání s malými i velkými ...

Budeme se společně věnovat různým rodinným tématům (besedy, přednášky, workshopy) - období vzdoru u dětí, ranné dětství v pohledu nových výzkumů neurobiologie,temperamenty a co s nimi, zkušenosti z předškolní péče ve Skotsku (čerstvá zkušenost) atd - dle Vašeho zájmu a připomínek. V našem týmu máme i akreditovanou lektorku: Masáží kojenců a batolat a mezinárodního programu Masáže děti dětem

Kromě rozvíjení a podpory rodičovských kompetencích - další velkou oblastí, kterou chceme podporovat, je tvořivost (společná - rodičů s dětmi). Máme za sebou cyklus výtvarných dílniček inspirovaných dětskou knížkou (angažujeme se v kampani "Celé Česko čte dětem")http://nazeleno.webnode.com/kuteni-inspirace 

V zásobě i v hlavě máme řadu pididivadélek pro děti i s dětmi.

Víkendové akce plánujeme pro celé rodiny z okolí (starší děti kromě rukodělných činností mohou využít i nádherné dobrodružné výlety (Vústra, skály, Kozlov atd.).
(tedy ideální čas pro relax, možno zapůjčit i hamaku k odpočinku ,spánku,četbě.) -sledujte novinky 

 


Omlouváme se za určitou zamrzlost stránek, aktuální dění sledujte ve FB skupině Semínko země-Všeň 

Naše projekty v Semilech :

MEDvěd


Kontakt

Semínko země z.s.

Jižní 466,SEMILY 513 01-sídlo, korespondence

Jílovecká 103, Semily -provozovna-Kořínek, EVVO
Všeň č.89-lesní rodinné centrum


tel. Semily 776 077 186
 

PODPORUJÍ NÁS:

Nadace Ivana Dejmala