Bosé chození je pohlazení matičky Země 

"Pro lidskou kůži bylo dobré dotýkat se země. Staří lidé seděli vždy na zemi a chodili bosí. Spojení s půdou dovolovalo uvědomit si spojitost s ostatními."
- Luther Standing Bear byl náčelník kmene Oglala Lakota,
 
 
V rámci naší kampaně "S dětmi k přírodě blíž a častěji" jsme samozřejmě nemohli minout téma bosochození. Obě naše pracoviště (zelená dřevěnka Semily) i lesní rodinné centrum ve Všeni  jsou ideální k zutí bot i botiček a k prvním bosonohým pokusům. V našem přírodním klubu Kořínek (Semily) taky často s dětmi zouváme botky. 
První větší akci jsme udělali v dubnu 2015,kdy jsem se potkali s lidičkamam kolem bosé turistiky a od té doby již jsme na bosé vlně. Naše spolupracovnice Cilka je přímo zástupce spolku Bosá turistika  pro Liberecký kraj. Její workshopy  "bosých sandálů "jsou také velmi oblíbené a žádaně. Občas si užijeme nejenom turistických tras a km naboso, ale třeba si vychutnáme kvalitu terénu .Kromě dílniček barefoot sandálů, taky inspirujeme  rodiče a pedagogy naší mobilní bosou semínkovou stezkou, senzorickými koberečky.Malujeme a kreslíme na nožky, můžete si stvořit voňavý semínkový amulet kolem kotníku (ale nevoní klíšťatům), ale taky  třeba vílí "botičky" (korálkový šperk na nohu). Prostě nás bosé nohy baví....Jak cvičit nožní klenbu?

Aktuality

05.03.2017 21:34

Naboso Českým Rájem

Nabízíme k využití zázemí našeho lesního rodinného centra ve Všeni u Turnova-ideální terény k bosochození.

Celý článek

—————

31.07.2016 10:34

Vzhůru na Kozákov -naboso

Již několik let náš spolek spolupracuje se sousedským spolkem Zrnko naděje ,který pořádá na konci léta pravidelně  symbolický pochod s Křídly na Kozákov  . Od loňska se přidáváme trochu s obměnou, zkoušíme bosonohé trasy na vrch Kozákov   (foto z loňska)  Letos jsme...

Celý článek

—————

04.06.2016 06:25

Naboso EKOParkem

Náš spolek je partnerem akce,Více info zde

Celý článek

—————

02.05.2016 08:50

NABOSO -jaro, léto 2016

Přehled akcí,kde se s námi můžete setkat (převážně lektor Cecilie Aubrechtová) ST 4.5.CPR Náruč Turnov 10 hod. beseda: Zdravá bosá nožka, ukázka senzorických koberečů. ST 18.5. Všeň -výroba barefoot sandálů 10 hod. + další skupina v 17 hod. NE 22.5. Bosonohý výlet Malá skála SO 14.5. Naboso Českým...

Celý článek

—————Kontakt

Semínko země z.s.

Jižní 466,SEMILY 513 01-sídlo, korespondence

Jílovecká 103, Semily -provozovna-Kořínek, EVVO
Všeň č.89-lesní rodinné centrum


tel. Semily 776 077 186
 

PODPORUJÍ NÁS:

Nadace Ivana Dejmala