Vláčkovýlety

- nezkusíte jednou nechat auto doma?

Semily jsou rychlíková zastávka na trati Liberec -Pardubice.           S naším přírodním klubem Kořínek rádi vyrážíme na "vláčkovýlety" oběma směry .
Možná by naše zkušenosti a tipy na výlety uvítali i další (rodiče, prarodiče, skupiny dětí). Tento způsob cestování (hledáme exotiku blízkého) veřejnou dopravou (vlak,autobus) nabízí společné zážitky dětem a zároveň je k přírodě šetrné ( a učí  se toto  vlastním prožitkem i děti ).
Samozřejmě největším zážitkem a lákadlem jsou 4 tunely hned do vedleší zastávky Železný Brod (do Turnova 6 tunelů). Chcete-li zkoumat, který z tunelů je do zatáčky, doporučujeme nastoupit do posledního vagónu  a průhledem  zkoumat , jestli  tunel na konci "svítí" nebo je tma (zatáčka).
 
Nejčastěji jezdíme tu jednu  TUNELOVOU zastávku do Železného Brodu (na dílničky na Bělišti, do knihovny), nebo tam přestoupíme směr Tanvald (Podspálov-nástup na Riegrovu stezku, Navarov, v Tanvaldě buď směr Jablonec n.N.muzeum skla a bižuterie nebo směr Harrachov -za sněhem.
Na Malou Skálu raději mimo vodáckou sezónu, jedině do skalního bludiště Chléviště v době borůvek.
Dolánky -řezbářské sympozium v červnu na Dlaskově statku
Turnov -parodoxně muzeum méně navštěvováno než Muzeum v Nové Pace (dlouhá štrapáce od vlaku přes město) -ale nová expozice Horolezectví nás nalákala.
Liberec- Botanická zahrada v době zimy a nepohody, oceňujeme i Technické muzeum na bývalém výstavišti
 
UPOZORNĚNÍ pro skupiny dětí : Děti do 6 let  (jakýkoliv počet) v Liberckém kraji díky IDOL neplatí (ale pozor, při přejezdu do kraje Královehradeckého (Nová Paka, Jičín)-již pouze dvě neplatící děti na 1 dospělou osobu ).
Jednotlivé výlety jsou odkazy na FB alba , některá místa (resp.vlakové zastávky) jsme navštívili i několikrát (v různých ročních dobách ).
Chci však upřesnit, že tahle partička dětí pravidelně pobývá venku, v terénu - za každého počasí , děti jsou na to zvyklé a vybavené (v baťůžku pití, svačina, průvodce s sebou v termoskách polívku, mističky, lžíce). Cíleně se vyhýbáme turistickým "pastím" -občerstvení , suvenýry atd.-v tomto od nás rady nečekejte. Jsme soběstační na celý výlet.To nám taky dává svobodu.
Výlety k  rozkliknutí v pravo v liště .
Šťastnou cestu na kolejích, rozzářené dětské oči a spoustu zážitků z poznání zajímavých míst v okolí.

Kontakt

Semínko země z.s.

Jižní 466,SEMILY 513 01-sídlo, korespondence

Jílovecká 103, Semily -provozovna-Kořínek, EVVO
Všeň č.89-lesní rodinné centrum


tel. Semily 776 077 186
 

PODPORUJÍ NÁS:

Nadace Ivana Dejmala